середа, 11 листопада 2020 р.

Розумне довкілля

 

У Хмельницькому запрацював муніципальний Центр управління відходами
Центр управління відходами — це місце, куди кожен мешканець міста Хмельницького може безкоштовно здати відходи для їх подальшої переробки чи утилізації.
Центр приймає такі види відходів:
🟢ПЕТ
🟢скло (скло і склобій)
🟢будівельні відходи
🟢“зелені відходи” (листя, скошена трава, дрібні гілки)
🟢меблі
🟢побутову техніку
🟢папір (папір, картон, газети журнали, книги флаєра) ❌ шпалери, мішки з будматеріалів, чеки. туалетний папір
🟢поліетилен (“маєчки”, пакети, поліетиленова плівка, стретч плівка, “пупирка” ❌ шуршики (пакети з круп, чіпсів, цукерок)
🟢комбіновану упаковку (тетрапак, елопак, паперові стакани і тарілки, паперові відерця з морозива, попкорну тощо) ❗️ упаковка має бути чиста і суха
🟢небезпечні відходи (батарейки та акумулятори, люмінесцентні лампи, тара з побутової хімії, ртутьвмісні матеріали, медикаменти, тара з фарб, клеїв та розчинників, відпрацьовані фільтри)
🟢метал: чорний (чавун, залізо), кольоровий (алюміній, мідь, нікель, олово), консервні банки, бляшанки з-під напоїв.
🟢одяг ❗️чистий і в задовільному стані
🟢змішані відходи
Усі відходи, котрі будуть здавати хмельничани, будуть відправленні на переробку та утилізацію♻️
Завдяки роботі Центру вдасться скоротити потрапляння відходів на полігон та поступово навести лад з великогабаритними відходами в місті.
📍Розташований Центр за адресою: пр. Миру, 7 (поблизу міського полігону).
📍Графік роботи:
Вівторок — неділя з 8.00 до 19.00
Понеділок — вихідний.

Масове вимирання видів матиме катастрофічні наслідки

 

Масове вимирання видів рослин і тварин матиме катастрофічні наслідки

Упродовж 1970-2016 років популяція тварин зменшилася у світі на 68%.

Масове вимирання видів рослин і тварин матиме катастрофічні наслідки для економічного розвитку — застерігали світові лідери на саміті ООН. Тим часом, міжнародна спільнота не ввела в дію жодної з цілеї, визначених у плані охорони біологічного різноманіття, який було ухвалено минулого року, – пише видання «Dziennik. Gazeta Prawna».


Як пише газета, саміт лідерів 112 держав відбувся в режимі онлайн минулого тижня, але з цієї зустрічі не випливали жодні конкретні рішення стосовно того, як зупинити катастрофу. Видання цитує слова генсека ООН Антоніу Ґуттереша: «Потрібно діяти негайно. Деградація природи — це не питання виключно довкілля. Вона охоплює економіку, здоров’я, суспільну справедливість і права людини». Як сказав Ґуттереш, нині під загрозою зникнення — мільйон видів тварин і рослин. Генеральний секретар ООН з сумом констатував поразку країн в конексті порятунку біолгічного різноманіття планети.

«Найбільш очікуваним був виступ Сі Цьзіньпіня, лідера Китаю, країни, яка має на своєму сумлінні найбільший внесок у забруднення світу. Офіційний Пекін обіцяв до 2060 року досягнути вугільну нейтральність. Деякі експерти з оптимізмом стверджують — якщо Китай дотримає слова, то це допоможе обмежити глобальне потепління до зросту температури на 1,5% у порівнянні з доіндустріальною епохою».

Польське видання публікує результати дослідження Living Planet Report 2020, який опрацювала організація World Wildlife Fund i Zoological Society of London. Ці дослідження показують, що упродовж 1970-2016 років популяція тварин зменшилася на 68%, але є регіони, в яких цей відсоток є ще більший. Наприклад, у обох тропічних Америках популяція тварин скоротилася на 94%. Як пише газета, високим є ризик зникнення 20% видів рослин. «Щоби зупинити цей тренд, до 2030 року міжнародна спільнота щороку призначати на охорону довкілля від 722 до 967 мільярдів доларів».

Моє портфоліо

 Вітаю Вас на своєму блозі!

 Хованець Вікторія Олександрівна


Посада: Викладач природничих наук (хімічний і біолого-екологічний модуль).

Освіта - вища:

закінчила у 2017 році Хмельницький національний університет за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр"

Професійна кваліфікація: "бакалавр екології, організатор природокористування, вчитель екології";

закінчила у 2018 році Хмельницький національний університет і здобула кваліфікацію:

ступінь вищої освіти - магістр

спеціальність - екологія

Професійна кваліфікація - магістр з екології, еколог, викладач вищого навчального закладу.

Тема над якою працюю: "Використання хмарних технологій, під час викладання біології"






Екологія